Selen i medycyna mitochondrialna

Medycyna mitochondrialna jest intensywnie rozwijanym działem medycyny. Coraz częściej upatruje się w niej nadziei na lepsze i dłuższe życie. Bez wątpienia medycyna mitochondrialna jest niezwykle interesującym działem medycyny. Wśród wielu zagadnień, które są z nią związane znajdują się substancje mitochondrialne. Do takich substancji zalicza się między innymi selen. Zobaczmy czym się charakteryzuje, dlaczego warto go suplementować, a także czym jest sama medycyna mitochondrialna.

Kilka informacji o medycynie mitochondrialnej

Medycyna mitochondrialna zajmuje się działaniem i rolą mitochondriów. Są to struktury, które obecne są w każdej komórce ciała, produkują energię. Do ich prawidłowego działania niezbędny jest szereg substancji, wśród których znajduje się właśnie wspomniany przez nas we wstępie selen.

Jaką rolę pełni selen?

Selen w naszym organizmie pełni szereg istotnych funkcji. Przede wszystkim wpływa na funkcjonowanie tarczycy. Wspiera również działanie układu odpornościowego. Kiedy selenu brakuje, nasza tarczyca nie jest w stanie pracować tak, jak powinna. Jeśli chodzi o suplementację selenu, to najlepiej sprawdza się selen w postaci L – selenometioniny. Jest to organiczna forma selenu, który w sposób naturalny występuje w żywności. Wchłanialność w jego wypadku wynosi około 95%, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. Obecnie zakup selenu nie stanowi najmniejszego problemu. Medycyna mitochondrialna to ciekawy dział medycyny, któremu warto poświęcić nieco uwagi. Zobacz więcej: https://www.mito-pharma.pl/product-pol-80-Selen-MSE-dr-Enzmann.html