O substancjach wspierających mitochondria

Medycyna mitochondrialna to stosunkowo nowy, ale bardzo mocno rozwijający się dział medycyny. Medycyna mitochondrialna ma już wiele bardzo ważnych osiągnięć. Dzięki niej wiemy, jaką rolę dla prawidłowego funkcjonowania organizmu odgrywają mitochondria. Wiemy też, że istnieją substancje pozytywnie wpływające na ich kondycję.

Znane nam substancje mitochondrialne

Pozytywnie na kondycję mitochondriów wpływają substancje mitochondrialne. Medycyna mitochondria wskazuje ich kilka. Należą do nich:witamina k2, witamina B3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina C, witamina D3, glutation. Starając się utrzymać mitochondria w dobrej kondycji możemy dzisiaj sięgnąć po wysokiej jakości suplementy diety, w których składzie są substancje mitochondrialne. Przykładem takich suplementów jest chrom w tabletkach czy mangan suplement.

Różne postacie witaminy K

Witamina K2 pełni w organizmie bardzo ważną rolę, odpowiada przede wszystkim za prawidłowy proces krzepnięcia krwi. Występuje w różnych postaciach, między innymi jako witamina K2 mk7. Preparat, w którego składzie jest witamina K2 mk7 jest bardzo wysokiej jakości. Jest bezpieczny, bardzo dobrze przyswajany przez organizm.

Witamina K2 mk7, którą zawiera ten preparat została użyta w odpowiednio wysokim stężeniu. To suplement, który warto wybrać, aby uzupełnić niedobór tej ważnej dla organizmu substancji. Medycyna mitochondrialna może nam wydłużyć życie za sprawą substancji mitochondrialnych. Do tych bardzo ważnych należy witamina K2 mk7.