Mitochondria i stan naszego zdrowia

Optymalizacja energii wymaga wieloaspektowego podejścia, wychodzącego poza prostą ideę, że energia “wejściowa” automatycznie oznacza energię “wyjściową” i że zwykłe wprowadzanie makroskładników odżywczych jest tym, co nas napędza. Zamiast tego musimy zastanowić się nad optymalizacją najważniejszych mikroelementów i wsparciem procesów organizmu o kluczowym znaczeniu dla produkcji energii.

Czym są mitochondria?

Mitochondria to fabryka energii naszego organizmu. Zadaniem mitochondriów jest wytwarzanie energii komórkowej w postaci ATP (trifosforan adenozyny). Wiemy, że niektóre składniki odżywcze i enzymy odgrywają ogromną rolę w funkcjonowaniu mitochondriów, a ostatnio, że zmienność genetyczna wpływa na mitochondria.

Medycyna mitochondrialna już dawno udowodniła, że działanie mitochondriów może być upośledzone przez stres oksydacyjny (uszkodzenie komórkowe). Może to być częściowo spowodowane wpływami zewnętrznymi (zanieczyszczenie, stres, chemikalia w środowisku, alkohol itp.). Ale również uszkodzenie komórkowe może wystąpić w ramach naturalnego procesu produkcji energii. Dlatego mitochondria wymagają diety bogatej w przeciwutleniacze. Dostarczają je też substancje mitochondrialne gdzie znajduję się choćby witamina b complex.

Co powinniśmy jeść?

Upewnij się, że jesz dużo pokarmów białkowych, takich jak mięso, ryby, orzechy, nasiona, fasola/soczewica i jajka, aby wspierać aminokwasy, takie jak glutation, który chroni mitochondria. Możesz zwiększyć swoje białko rano, dodając zielony koktajl bogaty w białko. Dwa specjalne przeciwutleniacze, kwas alfa-liponowy i koenzym Q10, wspierają energię i chronią mitochondria. Biogeneza to proces odnowy i wzrostu komórek mitochondrialnych. Im więcej mitochondriów mamy, tym mniej są oni “przepracowani” i tym więcej czerpiemy z nich korzyści. To wszystko wspiera optymalną energię. Sprawdź więcej: https://www.mito-pharma.pl/product-pol-82–Witamina-B3-MSE-dr-Enzmann.html