Medycyna mitochondrialna: czy będziemy żyć dłużej?

Bardzo intensywnie od pewnego czasu rozwijanym działem medycyny jest medycyna mitochondrialna. Swoją uwagę medycyna mitochondrialna skupiła przede wszystkim na mitochondrialnych. Wykazała, że kondycja zdrowotna każdego z nas zależy od kondycji, w której znajdują się te mikroskopijnej wielkości organelle. W dobrej kondycji utrzymują mitochondria substancje mitochondrialne.

Obecnie znane substancje mitochondrialne

Na kondycję mitochondriów wpływa szereg różnorodnych substancji. Są wśród nich zarówno witaminy, jak i minerały oraz inne substancje. Należy do nich między innymi witamina B12, witamina K2, witamina B3, witamina C, witamina D3, glutation, koenzym Q10, l karnityna, kwas alfa liponowy.

Wiele z nich dostępnych jest w postaci bardzo skutecznych suplementów diety. Należą do nich między innymi witamina B complex, mangan suplement, chrom w tabletkach. Na rynku dostępna jest także witamina K2 mk7.

Rola witaminy K2

Witamina K2 bierze udział w procesach krwiotwórczych. Naturalnie występuje w dwóch postaciach, jedną z nich jest witamina K2 mk7. Witamina K2 mk 7 to preparat bardzo wysokiej jakości, w którym wykorzystana została aktywna substancja pozyskana w procesie fermentacji.

Dzięki temu preparat jest bardzo dobrze przyswajany przez organizm. Substancje mitochondrialne mogą pomóc w zachowaniu dobrej kondycji zdrowotnej na długo. Mogą one pochodzić z pożywienia, ale można uzupełniać ich niedobór także dobrej jakości suplementami diety dostarczających nie tylko witaminy K2 mk7, ale także takich substancji, jak przykładowo witamina C.