Jaką rolę pełni witamina K2?

W ostatnim czasie można sporo usłyszeć o medycynie mitochondrialnej. Doniesienia na jej temat napawać mogą optymizmem. Jest ogromna szansa, że medycyna mitochondrialna wydłuży nasze życie i zachowa zdrowie. Z tym działem medycyny bardzo mocno związane są substancje mitochondrialne. Jest ich kilkanaście, ale tym razem więcej uwagi poświęcimy witaminie K2 mk7.

Znane substancje mitochondrialne

Medycyna mitochondrialna skupiła się na roli mitochondriów. Wykazała, że ich prawidłowa praca zależy od substancji mitochondrialnych. Należą do nich między innymi: witamina B3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina D3, witamina B12, koenzym Q10, glutation. Obecnie dostępne są w naszym kraju preparaty, które zawierają wiele substancji mitochondrialnych. Należą do nich na przykład mangan suplement, witamina B complex, witamina K2 mk7.

Rola witamina K2

Witamina K2 jest niezbędna do prawidłowego krzepnięcia krwi. Zapobiega krwotokom i wewnętrznym krwawieniom. Pozwala także fizjologicznie zmniejszyć obfite miesiączki. Mówiąc – witamina K2 – koniecznie trzeba wspomnieć, że występuje ona w trzechnpodstawowych typach. Mk7 jest jednym z nich.

Witamina K2 Mk7, która od pewnego czasu dostępna jest także w Polsce to preparat bardzo wysokiej jakości. Witamina K2 Mk7 trwa w organizmie bardzo długo, działa więc bardzo skutecznie. Preparat ma unikalną formułę, a witamina K2 Mk7 jest bardzo dobrze przyswajana przez organizm. O kondycję mitochondriów skutecznie dbają substancje mitochondrialne, do których należy witamina K2 Mk7.